Popmundo Hocasi - Powered by vBulletin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

popmundo başarıları

3 posters
YazarMesaj
burakerinc
◙ Admin|
◙ Admin|
burakerinc

Popmundo Hocasi Para Puan : 26287
Aldığı Teşekkür : 0

popmundo başarıları Empty
MesajKonu: popmundo başarıları   popmundo başarıları I_icon_minitimePtsi Ara. 07, 2009 6:08 pm

Arkadaşlar bu başarılar listesini oluşturmamın nedeni eskisinin bazı puanları içermemesi. Zaten bu konu daha detaylı anlattığım için diğer konudan hemen ayrılıyor. Bu liste oyunda genel olarak bilinen başarıların listesidir. Bu başarılar oyunculara puan kazandıkça ya da kariyeri içinde ilkleri gerçekleştirdikçe veriliyor. Daha az bilinen başarılar da mevcut. Bu başarılar genel bilgi olarak verilmemekle birlikte zaman zaman karakter sayfalarında görülebilir. Bütün başarılar bazı kategoriler altında toplanmıştır. Oyun daima ne [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] başarının elde edildiğini takip etmektedir. En nadir elde edilebilen başarınız karakter sayfanızda gösterilecektir.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sanatçının İlkleri

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk konserimi verdim: Bu başarıyı alabilmeniz için şehir sayfasında barlar bölümünden kendi müzik türünüze uygun bir bar seçerek orada konser ayarlamanız gerekiyor. Konserin zamanı geldiğinde konser çıkışı otomatik olarak bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk şarkımı kaydettim: Bu başarıyı alabilmeniz için herhangi bir şarkıyı bitirmiş olmanız ve repertuarınıza eklemiş olmanız gerekiyor. Eğer herhangi bir stüdyo ile kontratınız [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]sa zaten bedavaya gelecektir. Eğer kontratınız yoksa grubunuzda en az 500$ bulunmalı. Şehir sayfasından kayıt stüdyoları bölümünden kendi müzik türünüze uygun bir stüdyo seçerek oradan ayarlayabilirsiniz. Şarkıyı kaydettiğinizde bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk single çalışmamı çıkardım: Bu başarıyı alabilmeniz için en az iki şarkı kaydetmiş olmanız gerekli. Kariyer sayfasından Kayıtlar ve Klipler --> Yeni Kayıtlar bölümünden yeni bir single çalışması başlatabilir veya bitirebilirsiniz. Single çalışmanıza şarkı ekledikten sonra kontratta anlaştığınız şirkete yolluyorsunuz. Şirket fabrikaya CD 'ler için sipariş verecektir. Mekanın CEO 'su single 'nizi çıkardıktan sonra bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk albümümü çıkardım: Bu başarıyı alabilmeniz için yukardaki yolları albüm için takip edeceksiniz. Bir albüm oluşturmak için en az 6 şarkı kaydetmiş olmanız gerekli. Mekanın CEO 'su albümünüzü piyasaya çıkardığında bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk klibimi çektim: Bu başarıyı alabilmeniz için en az bir şarkı kaydetmiş olmanız gerekli. Kariyer sayfasından Kayıtlar ve Klipler --> Video Klipler bölümünden bir video klip çalışması başlatıyorsunuz. Bu başarıyı almak için grubunuzda en az 10000$ olmalı.Temel Oyunculuk yeteneğiniz 5* olursa iyi olur. Prova barı %100 olunca klibi çekeceğiniz klibin kirasını ödeyerek klibi çekebilirsiniz. Klip çekildiğinde bu başarıyı alacaksınız.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İzleyici Sayısı

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100'den fazla kişinin önünde konser verdim: Bu başarıyı alabilmeniz için konserinizi ayarladıktan sonra en az 100 kişinin bilet alması gerekli. Bilet sayısını arttırmak için şöhretinizi arttırmanız veya konser tarihini mümkün olduğunda geç bir tarihe ayarlamanız gerekli. Konser bitince bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1000'den fazla kişinin önünde konser verdim: Yukarıdakinin 1000 kişilik versiyonu.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10000'den fazla kişinin önünde konser verdim: Yukarıdakinin 10000 kişilik versiyonu.
Radyo Listeleri

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum Radyo Listesi 'nde ilk 40'a girdi: Bu başarıyı alabilmeniz çıkardığınız single veya albümlerin şarkı kalitesine bağlıdır. Kaliteli şarkılar listede daha fazla yükselirler. Şarkınızın ilk 40 'a girmesi durumunda bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum Radyo Listesi 'nde ilk 10'a girdi: Bu başarıyı alabilmeniz çıkardığınız single veya albümlerin şarkı kalitesine bağlıdır. Kaliteli şarkılar listede daha fazla yükselirler. Şarkınızın ilk 10 'a girmesi durumunda bu başarıyı alacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum Radyo Listesi 'nde ilk 1. oldu: Bu başarıyı alabilmeniz çıkardığınız single veya albümlerin şarkı kalitesine bağlıdır. Kaliteli şarkılar listede daha fazla yükselirler. Şarkınızın 1. olması durumunda bu başarıyı alacaksınız. Tebrikler!
Konser Kalitesi

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk düzgün konserimi verdim: Konser verdiğinizde eğer şarkılarınız iyiyse, atraksiyonlarınızın gerektirdiği yeteneklerin yıldız seviyeleri yüksekse konserin sonucu düzgün olur. Düzgün geçen konserden sonra bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk fevlekade konserimi verdim: Konser verdiğinizde eğer şarkılarınız iyiyse, atraksiyonlarınızın gerektirdiği yeteneklerin yıldız seviyeleri yüksekse konserin sonucu fevlekade olur. Fevlekade geçen konserden sonra bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk mükemmel konserimi verdim: Konser verdiğinizde eğer şarkılarınız iyiyse, atraksiyonlarınızın gerektirdiği yeteneklerin yıldız seviyeleri en az 5* ise konserin sonucu mükemmel olur. Mükemmel geçen konserden sonra bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk yeri göğü inleten konserimi verdim: Konser verdiğinizde eğer şarkılarınız iyiyse, atraksiyonlarınızın gerektirdiği yeteneklerin yıldız seviyeleri yüksekse ve gerçekten çok çalışıp oyuna emek harcamışsanız konserin sonucu yeri göğü inleten olur. Yeri göğü inleten geçen konserden sonra bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk DESTANSI konserimi verdim: Konser verdiğinizde eğer şarkılarınız iyiyse, atraksiyonlarınızın gerektirdiği yeteneklerin yıldız seviyeleri bayağı yüksekse ve siz de bu oyun için çabalayıp çırpınmış olursanız konserin sonucu DESTANSI olur. DESTANSI geçen konserden sonra bu başarıyı alırsınız. Zaten bu başarıyı aldıktan sonra siz oyunu salayıp yutmuş biri sayılırsınız.
Kim Kazanıyor Listesi

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kim Kazanıyor Listesi'nde ilk 10'a girdim: Kim Kazanıyor Listesi, oyunun kım şık kim rüküş olayını belirleyen bir mevzudur. Bu listeye girmek çok zor olduğundan eğer girmişseniz, helal olsun. İlk 10'a girdiğiniz an başarı gelir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kim Kazanıyor Listesi'nde 5. oldum: Kim Kazanıyor Listesi, oyunun kım şık kim rüküş olayını belirleyen bir mevzudur. Bu listeye girmek çok zor olduğundan eğer girmişseniz, helal olsun. 5. olduğunuz an başarı gelir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kim Kazanıyor Listesi'nde 3. oldum: Kim Kazanıyor Listesi, oyunun kım şık kim rüküş olayını belirleyen bir mevzudur. Bu listeye girmek çok zor olduğundan eğer girmişseniz, helal olsun. 3. olduğunuz an başarı gelir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kim Kazanıyor Listesi'nde 2. oldum: Kim Kazanıyor Listesi, oyunun kım şık kim rüküş olayını belirleyen bir mevzudur. Bu listeye girmek çok zor olduğundan eğer girmişseniz, helal olsun. 2. olduğunuz an başarı gelir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1. Numaralı Sanatçı Oldum: Kim Kazanıyor Listesi, oyunun kım şık kim rüküş olayını belirleyen bir mevzudur. Bu listeye girmek çok zor olduğundan eğer girmişseniz, helal olsun. 1. olduğunuz an başarı gelir.
Annemin Dileklerini Tamamladım

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Anne/Çömez turunu tamamladım: Oyuna girdiğiniz andan itibaren, annenizin o sıkıcı 21 isteğiyle uğraştınız. Kimini yoksaydınız, kimini tamamlayıp annenizi mutlu ettiniz. Ama önemli olan nokta şu ki: bu başarıyı almayı hak ettiniz. İstekleri tamamladığınız an başarıyı alırsınız.
Romantizm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sevdiğim kişiyle ilk kez birlikte oldum: Herhangi bir kişiyle ilişkinizi ilerleterek sevgili olduğunuzda, eğer Seks yeteneğiniz varsa otel odasında veya evde "Seviş" seçeneği çıkar. Bu seçeneği uyguladığınız an milli olmuş ve başarıyı almış durumundasınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Evlendim!: Hayatınızda sizi anlayan, bütün tehlikeleri göze alan, sizi çok seven birileri elbette olacaktır. O kişiyle hayatınızı birleştirebilmek için maalesef VIP olmak zorundasınız. Evlilik törenini ayarlayıp dost, arkadaş herkesi çağırırsınız. O gün geldiğinde evlilik gerçekleşir ve bu başarıyı alırsınız. Mutluluklar!
Şirketler

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk defa bir şirket açtım: Temizlikçi olarak çalışmaktan sıkılıp kendi mekanınız, şirketiniz olsun istiyorsanız önce Şirket Lisansı 'nız olmalı, sonra 10000$. Belediye binasına gidip şirketi açtığınız an bu başarıyı alırsınız.
Polis

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk suçlumu tutukladım: Suçlu yakalayabilmek için iki meslek alternatifiniz vardır. Birincisi; Polislik. Polis olmanız için temel dedektiflik bilmeniz gerekir, daha sonra karakolda işe girebilirseniz size o şehre ait polis üniforması verilir ve o şehirde suçlu tutuklama hakkına sahip olursunuz. Diğer yol ise "Özel Ajan" olmaktır. Bunun için VIP olmanız gerekir. Bulunduğunuz şehrin yargıcı sizi işe aldıktan sonra işe koyulabilirsiniz. Bu iki yolla ilk suçlunuzu yakalayıp başarıyı kazanabilirsiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 suçlu tutukladım: Yukarda bahsedilen yollarla 100 suçlu yakaladığınızda bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1000 suçlu tutukladım: Aynı yollarla 1000 suçlu yakalamanız gerekir. Zor olduğu inkar edilemez, bunu başarabilen sadece 10-11 kişi vardır.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Polis Şefi oldum: Eğer şehirde tutukladıklarınızla adaletin simgesi olup valinin gözüne girerseniz, vali tarafından Emniyet Müdürü konumuna getirilir ve bu başarıyı alırsınız.
Edebiyat

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 5 makalem yayınlandı: Yazdığınız 5 makalenin It's POP'da yayınlanması sonucu elde edeceğiniz başarı. Biraz daha [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]ne ineyim mi istiyorsunuz? It's POP'ta sunumlar kısmına bir göz atmanızı öneririm.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 25 makalem yayınlandı: Eğer It's POP 'da tam 25 defa makaleniz yayınlanırsa hem bir köşe yazarı hem de bu başarıyı almış sayılırsınız. Alkışlar sizin için.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 makalem yayınlandı: Eğer It's POP 'da tam 100 makaleniz yayınlanırsa hem kendinizi aşmış hem de bu başarıyı almış sayılırsınız. Helal olsun size.
Suç

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kanundan kaçmayı becerdim: Eğer bir şehirde aranıyorsanız ve SWAT yani Özel Tim evinize baskın düzenlemek üzereyken evden çıkıp başka bir şehire kaçarsanız bu başarıyı alırsınız. Ayrıntıları sonra ekleyeceğim.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 defa kanundan kaçmayı becerdim: Yukarda anlattığım olay 10 defa yaşanırsa bu başarıyı alırsınız. Çok uyanık birisiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 defa kanundan kaçtım: Yukarda anlattığım olay 100 kere yaşanırsa garanti Özel Ajanlar peşinizde ve siz de en azılı suçlulardan birisinizdir. Helal olsun.
Politika

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Vali oldum: Yapılan vali seçimlerinde oy bütünlüğüyle birinci gelirseniz, bu başarıyı elde edersiniz. DH camiasını da haberdar edin ki hep beraber sevinelim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Vali yardımcılığından valiliğe terfi ettim: Bir vali yardımcısıydınız ve... Zavallı Vali vefat mı etti? Koltuğunu bırakması mı gerekiyor? Ya da yeni seçimlerde siz mi kazandınız? Eğer öyleyse bu başarıyı kazandınız. Helal olsun.
Fotoğrafçılık

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Çektiğim bir fotoğraf ilk defa yayınlandı: Bu başarıyı kazanmak için Temel Fotoğrafçılık yeteneğiniz en az 5* olmalı, bir fotoğraf makinesi ve bolca film elde etmelisiniz. Eğer hepsine sahipseniz tamam. Şimdi sıralamalar seçeneğinden fotoğraflarına en çok para ödenen sanatçıları bulun. Muhtemelen hepsi saklanıyordur ama şans bu. Eğer rastladıysanız hemen peşine düşün ve ilgilen seçeneğine tıklayın. Derin bir nefes alın ve... fotoğrafını çekin. Eğer başarılı olduysanız büyük ihtimalle gazeteler otomatik olarak bir para karşılığı fotoğrafı alıp size bu başarıyı vereceklerdir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Çektiğim 10 fotoğraf yayınlandı: Yukarıdaki olay 10 defa gerçekleşirse bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Çektiğim 100 fotoğraf yayınlandı: Yukarıdaki olay 100 defa gerçekleşmişse büyük ihtimalle tazılardan daha iyi iz sürüyorsunuzdur ve başarıyı alırsınız. Bu başarı çok zor ve sadece 1 kişide var.
Sanat

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] RESPECT! İlk graffitimi yaptım: Diğerlerine göre kolay bir başarı. Temel Sanat & Dizayn 3* ve Graffiti Boyama yetenekleri gerekli. Hemen bir dükkandan sprey alın ve graffiti yapılmamış bir mekana koşun. Graffitiyi yaptığınızda hem aranıyor hem de başarıyı kazanmış olacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 graffiti ve devam ediyorum: Yukarıdaki olay 10 defa gerçekleşmiştir ve siz de artık bu işin ustası olmuşsunuzdur. Başarıyı aldınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Şu an 100 graffitim görünür durumda: Bu alemin kralıyım!: Eğer bu yeteneği aldıysanız siz de artık varoşlarda takılan o tanıdık zencilerden birisinizdir ve polis sizin yakanızı bırakmıyordur. Sigaranızı tüttürerek son duvarı da boyarsınız ve... başarıyı aldınız.
Oyun Geliştirme

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Oyun Elçisi: Eğer oyunu herhangi bir dergiye tanıtması üzere verirseniz ve yayınlanırsa (gerçek hayatta), bu dergi de developer 'ların eline geçerse bu başarıyı size verirler. Haber verin de o dergiyi biz de alalım.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kurucunun Minnettarlık Çarkı: Siz, bu oyuna gecesini gündüzüne katan, yeni fikirler sağlayan ve oyun için ücretsiz sponsorluk yaparak aynı zamanda oyuna kod da yazan mükemmel çok-işlevli bir şahsiyetsiniz. Büyük ihtimalle oyunun kurucusu ile de tanışmışsınızdır (gerçek hayatta). Kurucu tüm bu emeklerinizden dolayı size bu başarıyı verir ki bu başarı henüz kimseye yoktur.
Kabile

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bir kabile kurdum: Öncelikle bir tüy bulmanız gerekir. Bu tamamen random bir olaydır. Sizin elinizden gelen tek şey en iyisi olmaya çalışmaktır ama sizden daha kötüler bile tüy bulamazsa şaşırmayın. Bir yerde piyasada satıldığını da duymuştum. Unutmadan tüyü kullanıp bir kabile kurabilmeniz için öncesinde 3 yıldız "Temel Liderlik" bilmeniz gerekmektedir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bir kabileye katıldım: Bir VIP üyeyseniz, kabile liderinden gelen bir teklifle bir kabileye katılabilirsiniz. DH camiasına için başkana haber verin ki bize de davet yollasınlar.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bir kabilenin lideri oldum: Arkadaşınız kabileyi size bıraktığında ya da siz kendiniz bir tüy edinip kabile kurduğunuzda elde edersiniz.
Dünya Turnesi

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dünya Turunu Tamamladım: Çok zor bir olaydır çünkü 56 gün içerisinde bütün şehirlerde konser vermek zorundasınız. Son konseri verdiğiniz an eve dönmenin rahatlığıyla başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum 5 şehir gezdi: Bu başarıyı grubunuzun 5 farklı şehirde konser vermesi üzerine elde edersiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum 10 şehir gezdi: Bu başarıyı grubunuzun 10 farklı şehirde konser vermesi üzerine elde edersiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum 15 şehir gezdi: Bu başarıyı grubunuzun 15 farklı şehirde konser vermesi üzerine elde edersiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum 25 şehir gezdi: Bu başarıyı grubunuzun 25 farklı şehirde konser vermesi üzerine elde edersiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubum 35 şehir gezdi: Bu başarıyı grubunuzun 35 farklı şehirde konser vermesi üzerine elde edersiniz.
Fen

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bilimsel bir atılım gerçekleştirdim: Bir araştırma merkezinde laborant olarak çalışıyorsanız ve üzerinde çalıştığınız araştırma bitmişse, bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bilinmeyen bir hastalık türü keşfettim: Bir doktorsunuz ve hastanızdan kan aldınız, ancak hastanızdan aldığınız kanda daha önce belirlenmemiş bir mikrop türü görüyorsunuz, yani bilinen hastalığın bilinmeyen bir türünü keşfediyorsunuz. Bu başarıyı aldınız tebrikler.
Kurtarma

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Birisinin hayatını kurtardım: Bu başarı Türk filmlerinde gördüğünüz silahın önüne atılma veya araba çarpacakken çarpacak kişiyi ittirip size çarpılması sonucu elde edeceğiniz bir başarı değil. Temel Tıp yeteneğiniz olmalı ve ölmekte olan bir kişiye müdahale etmelisiniz. Bu kişi zehirlenmiş veya başka bir şekilde bulunabilir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 kişinin hayatını kurtardım: Yukarıdaki olayın 10 defa gerçekleşmesi hali.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 kişinin hayatını kurtardım: Yukarıdaki olayın 100 defa gerçekleşmesi hali.
Tıp

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk hastamı iyileştirdim: Bu başarıyı kazanmak için aşağıdaki rehberi dikkatlice okuyun.

<BLOCKQUOTE class=quote>quote:

Doktorluk, Popomundo'da yapabileceğiniz en eğlenceli ve -gerçek hayatta olduğu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]- en karizmatik, en onurlu mesleklerden biridir. Doktorluk yeteneğine sahip oyuncular, hastanelerde çalışabildiği gibi, istedikleri herhangi bir işi yaparak da insanları iyileştirmeyi sürdürebilirler. Yalnız, insanları iyileştirmenin verdiği huzuru tadabilmek için ödemeniz gereken bedeller vardır ve bu bedel para ve zamandan oluşmaktadır.

Öncelikle dört temel yeteneğe ihtiyacınız var. Bunlar:

- Temel Tıp
- Farmakoloji
- Profesyonel Tıp
- İleri Farmakoloji

Ayrıca eğer kendi bitkilerinizi toplamak isterseniz:

Botanik

Amacınız bir hastanede doktor olarak çalışmaksa (bir hastanede çalışarak insanları tedavi edemezsiniz, sadece doktor maaşı alabilirsiniz), temel tıp'ta 2 yıldız edinmeniz işinizi görecektir; ama amacınız insanları iyileştirmekse, diğer [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]aplara da ihtiyacınız var. Temel farmakoloji kitabını aldığınızda (bu yeteneği öğrenebilmek için temel tıpta 5 yıldıza sahip olmalısınız) ve 2-3 yıldıza kadar geliştirdiğinizde ufak tefek ilaçlar yapabileceksiniz.

Gerçek bir doktor olarak yola devam etmek için profesyonel tıpta ve farmakolojide (bu yetenekleri öğrenebilmek için temel tıpta 5 yıldıza sahip olmalısınız) 5 yıldız sahibi olmalı ve ardından ileri farmakoloji yeteneğini öğrenmelisiniz. İşte en eğlenceli kısım burada başlıyor. Bütün yetenekleri öğrendikten ve geliştirdikten sonra, insanları iyileştirmek için 3 küçük şeye daha ihtiyacınız var:

- Kan örneği alıcı (5 Kullanımlık)
- İlaç Hammaddesi
- Şırınga Kutusu

Nasıl İlaç Hazırlanır?

Kan örneği alıcının fiyatı ortalama 500TL, İlaç hammaddesi ise ortalama 100TL'dir. Şırınga ise 100TLdir, Bir şırınga kutusu ile 100 hasta iyileştirecek kadar şırıngaya sahip olursunuz,

Her şey hazırsa artık insanları iyileştirmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle hasta karakterin "İlgilen" sayfasına gidin. Karakter hasta olduğu için, onunla ilgilenmediğinizden emin olun. "Bir nesne kullan" seçeneği altında "Kan örneği alıcıyı göreceksiniz, kullan dediğinizde eğer yeterli yıldıza sahipseniz, kendi karakter sayfanızda başarıp başaramadığınıza dair bir günlük girdisi, eşyalarınız altında da kişiye ait bir kan örneği göreceksiniz. Kan örneklerini karıştırmamaya dikkat edin.

Kan örneğinin yanında kişinin hastalığını göreceksiniz. Yanındaki "kullan" linkine tıkladığınızda (üzerinizde ilaç hammaddesi bulundurduğunuza emin olun) ise gerekli yeteneğe sahipseniz ilacı yapmış olacaksınız. Daha sonra oluşan ilacın ÜSTÜNE tıklayarak ilacın [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]lerinin bulunduğu pencerenin altında şırınga ya aktar seçeneğini göreceksiniz ve bu işlem ile ilaç iğneye çevrilmiş olacak.

İğnenizi hazırladıktan sonra hasta kişiye tekrar ilgilen diyerek iğneyi hastaya uygulayın başarılı olursanız;

XXX adlı karakteri pis bi' hastalıktan kurtardım.

Yazısı çıkacaktır günlüğünüzde.

Eğer hasta siz iyileştirmeden iyileşmiş ya da yanlış iğneyi hastaya uygularsanız;

XXX adlı karaktere biraz ilaç enjekte ettim... ama pek fayda edecek gibi durmuyor. Yazacaktır.

İlaç Süreleri

Eskiden 1 saat olan ilaç yapma süremizi 10 dakikaya indirdik, aynı zamanda kan alma süresi de 10 dakikadır, başarısız olursanız ilaç enjekte etmek için 5 dakika beklememiz gerekiyor.

Hastalar Nerededir ve Nasıl Bulunur?

Birçok hastalık çeşidi vardır bunlardan bazıları nezle, grip, kolera, astım, uyuz, belsoğukluğudur, eğer karakterinizde VIP varsa hastanelerde hastaları göster butonu ile mekânda hasta olanları görebilir, İstanbul Forumundaki Hasta/Sick People ve Belsoğukluğu başlıklarından hastaları takip edebilirsiniz, Şehir> sehrin ayrıntıları> son konuşmalar bolumunden her saat başı bir kaç parkta kendinize konuşma ayarlayabilir, bu konuşmalarda hastaları bilinçlendirebilirsiniz.

Kuluçka Süresi Nedir?

Kişi, hasta olduğunda karakter sayfasında; Etkisi Altında: Belsoğukluğu/Nezle/Grip gibi kişinin hangi hastalığa yakalandığını yazar. Doktorlar (Belsoğukluğu hariç) karakterlerin hangi hastalığa yakalandığını görebilir ama bunun öncesinde bir kuluçka evresi vardır yani bu hastanın kendisinde de gözükmeyen hastalığın etkisi altında yazmadan virüsü taşıdığı dönemdir bunu ancak hastadan kan alarak görebiliriz, Kuluçka süresi Nezle ve gripte 12 saat Bel soğukluğunda ise ortalama 2 gün kadardır.

Hastalık Türleri

Bel soğukluğu; Cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır, En çok konser sonrası gelen groupielerden bulaşır karakterler arası seviş ve ayak ustu bir posta seçenekleri de sizden diğer karakterlere geçer, ne yazık ki prezervatif grou[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]er için etkili olmamaktadır, karakterler arasında koruyucu önlem olarak prezervatifi üstünüzde taşıyarak bu hastalığın yayılmasını önleyebilirsiniz. Bel soğukluğu sadece kendimize görülür, doktorlar sizin belsoğukluğu taşıdığınızı göremezler, bu yüzden İstanbul forumunda bulunan bel soğukluğu başlığı ile doktorları hastalığınızdan haberdar edebilirsiniz.

Bel soğukluğunun zararları; Öncelikle bel soğukluğu taşıyorsanız hamile kalamazsınız ve sürekli sağlığınız düşer ve sevdiğiniz insanlara bulaştırarak onları da bu hastalığın pençesine düşürebilirsiniz.

Nezle: Nezle ilgilenmekle bulaşan bir hastalıktır, arkadaşlarınızla normal ilgilenme seçenekleriyle sizde bulunan bu hastalığı ona da geçirebilirsiniz. Nezlenin ömrü 3 gündür, bu sure sona erince nezle kendiliğinden geçecektir. Nezle sağlığınızı düşürür. Doktor müdahalesi şarttır.

Grip: Nezle gibi ilgilenmekle geçen diğer bir hastalık griptir, nezle ile aynı belirtileri gösterir ve aynı özellikleri taşır. Doktor müdahalesi şarttır.

Uyuz: Burcunuzda "Burcumda bir süre sevişmeye ara vermem gerektiği yazıyor..." çıktığı zaman ve siz başkası ile sevişirseniz uyuz olursunuz, sağlığınız %40 oranında düşer. Bir kere iyileştirildiğinizde bu sizi ömür boyu aşılı yapacaktır, önceden korunmak için hastanelerden, Uyuz Açık zeytin yeşili isimli aşıyı alarak kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Doktor müdahalesi şarttır.

Astım: Astım son olarak Belgrat da ortaya çıkmıştır, bu hastalığın çıkması şehrin hava kalitesi ile doğru orantılıdır, kendiliğinden geçecektir. Her hangi bir doktor müdahalesine gerek yoktur.

Yol tutması: Tur otobüsünüzle ya da kişisel aracınızla seyahat ederken önceliğiniz sabaha kadar eğlemeye ayarlı ve güncelleme almışsanız bu hastalığa yakalanırsınız. Hastalık kendiliğinden geçecektir. Her hangi bir doktor müdahalesine gerek yoktur.

Kulak uğultusu: Konser sırasında sesi köklüyor ve kulak tıkacınız yoksa bu hastalığa yakalanırsınız. Hastalık kendiliğinden geçecektir. Her hangi bir doktor müdahalesine gerek yoktur.

Tifüs: Hapishanelerin çok kalabalık olmasından kaynaklanır, doktor müdahalesi şarttır.

Kolera: Şehirlerin su kaynaklarının kalitesinin düşmesiyle oluşur, doktor müdahalesi şarttır.

Veba: Kötü kalitedeki mekânlarda oluşur.

Hastanelerden hastalıkların çeşitli türlerindeki aşıları bulabilirsiniz ve bunları satın alıp kullan dediğinizde ömür boyu bu hastalıkların belirtilen türlerine yakalanmazsınız. Örneğin bel soğukluğu aşısını kullandınız sadece o türe yakalanmazsınız bu demek değildir ki bir daha bel soğukluğuna yakalanmayacaksınız farklı bir tür bel soğukluğunu geçirebilirsiniz, aşıları hasta olmadan önce kullanmalısınız, aşı kullanarak var olan hastalığınızı geçiremezsiniz. Doktorların kullandıkları iğneler aşı yerine geçer, tıbbi geçmiş bölümünde hangi hastalıkların hangi türlerine aşılandığınızı görebilirsiniz.

İşte hepsi bu.

Ilk yardım: Sağlığı 15'in altında olan hastamıza ilk başta diğer ilgilenme seçeneklerinden birini kullanıyoruz, örneğin gülümsemek ya da selam vermek bu şarttır yoksa ilk yardım seçeneğini kullandığımızda başarılı olmayız. Gulumsedikten ya da selam verdikten sonra karaktere yine ilgilenme seçeneklerinden ilk yardım uyguluyoruz, profesyonel tıp seviyeminiz yuksekliğine bağlı olarak hastanın sağlığında değişken miktarlarda yukselme olacaktir. Bir not: hastaya sadece bir kişi ilk yardım yapabilir.

Doktorluğa giden yol pahalı ve zaman isteyen bir yoldur. Eğer gerçekten bu yola baş koymuşsanız, inanılmaz bir zevk alacaksınız. Ama unutmamanız gereken bir şey de Istanbul ve diğer şehirlerde de çokça doktor olduğudur, artık doktor olmaya karar vermeden önce bir kez daha düşünmemiz gerekiyor.</BLOCKQUOTE>
Mcann arkadaşımızın konusundan alıntıdır.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 hasta iyileştirdim: Yukarıdaki olayın 100 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız. Tıp sizinle gurur duyuyor.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1000 hasta iyileştirdim: Yukarıdaki olayın 1000 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız. Siz bir iyilik meleğisiniz.
İtfaiyecilik

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk defa bir yangın söndürdüm: Bu başarıyı kazanmak için aşağıdaki rehberi iyice okuyunuz.

<BLOCKQUOTE class=quote>

Bildiğiniz gibi şehirlerde çıkan yangılara müdahale eden birimin adı Itfaiye birimidir. Itfaiyeci olmak için gerekli yetenek " Temel Itfaiyecilik" dir. Temel Itfaiyecilik yeteneğine sahip oldukdan sonra, herhangi bir şehirde itfaiyeci olarak çalışmaya başlayarak yangın söndürebilirken, bir şehirde itfaiyeci olarak çalışmadan da yangın söndürmeniz mümkün. Peki bunu nasıl yapacağız?

Dükkanların [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]lar bölümünde satılan yangın tüpümüzü aldıkdan sonra bir yangın bulmamız gerekmekte. Itfaiyeci olarak çalıştığımızda " Yangın Alarmı " diye bir uyarı alabilmekteyiz fakat eğer itfaiyeci olarak çalışmıyorsak yangını kendimiz bulmak durumundayız. Yangın'ı bulduğumuzda, yangının olduğu mekana giderek "eşyalar" sayfamıza geliyoruz. Burada bulunan " yangın söndürme tüpü " ne "kullan" dedikden sonra bekliyoruz. Karakterimi "temel itfaiyecilik" yeteneğindeki becerimiz ile doğru orantılı olarak yanan mekandaki yangını söndürme şansına sahiptir. 5* itfaiyecilik yeteneğine sahip olan bir karakter, bir yangını zorlanmadan söndürebilecektir.

Bir şehirde itfaiyeci olarak çalışıyorsak eğer, bir mekan yanmaya başladığında " Yangın Alarmı " diye bir uyarı alacağız. Bu uyarıyı aldığımızda yangın söndürme ekibine katılmak için Itfaiye Merkezi'ne giderek " Devam Eden Yangınları Listele" sekmesine basıyoruz ve karakterimizin otomatik olarak yangının bulunduğu mekana gitmesini bekliyoruz. Bir gün siz online olduğunuzda bir bakmışsınız, siz oyunda değilken karakteriniz bir yangın söndürmüş. Yangın alarmına basan itfaiyeci arkadaşınız, sizin de yangın söndürme ekibine katılmanızı sağlamıştır. Bu yüzden eğer birgün bu olay başınıza gelirse şaşırmayınız...</BLOCKQUOTE>
Alıntıdır

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 yangın söndürdüm: Yukarıda anlatılan işlemin 10 defa gerçekleşmesi halidir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 yangın söndürdüm: Yukarıda anlatılan işlemin 100 defa gerçekleşmesi halidir. Siz suyun savaşçısısınız.
Yasal Düzen

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk yargı hükmümü verdim: Yargıçlık, Hukuk becerinizin 3* olmasını zorunlu tutan bir meslektir. Adliyede nikahlar kıyar, suçluların davasına bakarsınız. Suç ve Ceza kavramı şehirden şehire, ülkeden ülkeye değiştiği için davalar konusunda kesin bir şey söylenemez. Adliyede çalışır, nikah kıyıyorsa şehirde kalması zorunludur. Aynı anda birden fazla nikah kıyabilir. Başyargıç tarafından işe alınır. Eğer bu meslekte çalışıyorsanız büyük ihtimalle bir dava önünüze gelecektir. Davaya baktığınız ve kararı verdiğiniz an bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 yargı hükmü verdim: Yukarıdaki olayın 100 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1000 yargı hükmü verdim: Bu başarıyı almışsanız büyük ihtimalle Başyargıçsınızdır. Adalet yanınızda olsun, 1000. davanızı kapatırken bu başarıyı alırsınız.
Tatil Kutlamaları

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Cadılar Bayramı 'nı kutladım: Yabancıların ünlü bayramını kutladığınızda aldığınız bir başarıdır. Yılda sadece 1 defa Cadılar Bayramı olduğundan o günü kaçırmamanız gerekir. Peki nasıl başaracağız bunu anlatayım. Cadılar Bayramı geldiği zaman (ki zaten oyun Cadılar Bayramı temasına bürünür) en yakın dükkana gider ve "Haloween Canavar Maskesi" alırsınız. En yakın parka gider ve herhangi bir karakterle ilgilenirsiniz. Haloween Canavar Maskesi 'nin yanındaki "kullan" butonuna tıklar ve bu başarıyı alırsınız. (Önemli not: Bu olay aynı zamanda ruh halinizi %40 arttırdığı için 2 saatte bir yapıp morali %100 yapmanızı öneririm)

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Yeni Yılı kutladım: Jingle Bells şarkılarının çaldığı, dostlarınızla en yakın restoranda bu olayı kutladığınız o mükemmel gün, en yakın dükkana koşar ve "Küçük Havai Fişek Kutusu" satın alırsınız. Eşyalar kısmından "kullan" seçeneğine tıklarsınız ve hem bu başarıyı almış olursunuz, hem de Cadılar Bayramı 'ndaki gibi ruh haliniz %40 artar.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Sevgililer Günü 'nü kutladım: Hayatınızda sizin için birşeyler ifade eden insanları daha da mutlu etmeniz için bir gün vardır. O gün, en yakın dükkana koşar ve "Sevgililer Günü Kartı" satın alırsınız ve o eşsiz insana koşarsınız. İlgilendiğinizde Sevgililer Günü Kartı 'nın yanında bir "kullan" çıkar ki çok önemlidir. Tıklarsınız ve eğer kullandığınız kişiyle romantizminiz yüksekse, iki tarafın da ruh hali %100 olur. Eğer parktaki sıradan bir insana bu uygulamayı yaparsanız gene başarıyı alırsınız, ama ruh halinizde bir ters tepme hareketi yapar.
Popmundo Destekçisi

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Oyunu destekliyorum: Bu olay iki defa VIP aldığınızda veya oyuna bağış yaptığınızda verilir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] VIP oldum: Herhalde VIP 'in ne olduğunu herkes biliyordur. Bilmeyenler için açıklayayım: oyunun zevkinin artması için yani karakterinize ek özellikler gelmesi için oyuna ufak bir miktarda para öder ve bu özel üyeliği satın alırsınız. VIP olduğunuz an başarı gelir.
Zombi Avı

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk zombimi avladım: Lütfen aşağıdaki rehberi dikkatlice okuyun.

<BLOCKQUOTE class=quote>

Zombi avına katılmak için VIP olmanız gerekmektedir. Zombileri avlamak içinse Tüfek ya da Elektrikli Testere kullanmalıyız. Tabiki bunları kullanmamız için yetenek gerekiyor. Bu yetenekleri Tüfek için "Temel Ateşli Silahlar" Testere için "Motorlu El Aletleri" kitabını okumak ve geliştirmek gerekiyor. Yeteneklerin yıldızı ne kadar çok olursa avda o kadar başarılı olursunuz. Paranormal İzleme Cihazı kullanarakta şehirdeki zombileri bu cihazla bulabilirsiniz. Bunun için okumanız gereken kitap "Paranormal Takip Cihazları". Bunun için kitabı okumanız yeterlidir yeteneği geliştirmek gerekmez.

Zombi avı başladığı andan itibaren popmundonun banneri Zombiemundo(Zombiler hangi şehirde çıkıyorsa sadece o şehirdeki karakterlerde banner değişir) olarak değişir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Zombiler şehirdeki halka açık mekanlarda 10-15 dakkada bir toplu olarak gözükürler. Zombileri bulmak için ya paranormal takip cihazını kullanmamız ya da belli başlı mekanlarda soteye yatarak zombileri beklememiz gerekiyor. Ben soteye yatmanızı tavsiye ederim. Zombileri görebilmemiz için "Mekanda Bulunan Karakterler" linkine basmalıyız. Eğer zombiler çıkmışsa alttaki gibi bir görüntüyle karşılaşıyoruz.

Sadece mekandaki zombileri görüntülemek isterseniz sağ altta bulunan "View Zombies" linkine tıklıyoruz ve sadece mekanda bulunan zombileri görüyoruz.

Zombinin yanındaki ilgilen linkine tıkladığımızda zombi ile ilişki sayfamız açılır. Zombiyi tüfek ya da testere ile öldürebiliriz. Bunun için testere ya da tüfeği seçerek "Kullan" butonuna basıyoruz. Eğer girişim başarısızsa aşağıdaki görüntüyle karşılaşıyoruz.

Bu başarısız girişim tüfekle gerçekleşmişse tekrar tüfek kullanabilmemiz için 1dk testere ile gerçekleşmişse tekrar testere kullanabilmemiz için 2dk beklememiz gerekiyor.

Başarısız tüfek ve testere girişimlerinde günlüğümüzde alttaki gibi yazılar çıkacaktır:
</BLOCKQUOTE>
Alıntıdır.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 zombi öldürdüm: Yukarıdaki olayın 100 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 500 zombi öldürdüm: Yukarıdaki olayın 500 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 1000 zombi öldürdüm: Yukarıdaki olayın 1000 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 2000 zombi öldürdüm: Yukarıdaki olayın 2000 defa gerçekleşmesi halinde bu başarıyı alırsınız.
Başyargıç

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Başyargıç seçildim: 4 yılda bir yapılan Başyargıç seçimleri sonucu halk tarafından seçilirseniz Başyargıç olursunuz. Başyargıç olduğunuz an başarıyı kaparsınız.
Nikah Memuru

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] İlk nikahımı kıydım: Öncelikle Din Adamı veya Yargıç olmanız gerekmektedir. Yargıçlığı açıklamıştım, şimdi Din Adamına gelelim. Din Adamı: Din becerisinin 4* olması zorunludur. İbadet evinde kalarak nikah kıymaktadır. Şehirde kalması zorunludur. Aynı anda birden fazla nikah kıyabilir, Defterdar veya varsa CEO tarafından işe alınır. Mutlu çiftleri birleştirdiğiniz an başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 10 nikah kıydım: Yukarıdaki anlattığım şey 10 defa olursa bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 100 nikah kıydım: Tam 100 mutlu çifti birleştirdiniz ve bu başarıyı aldınız. Tebrikler!
Özel Silah ve Taktikler

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Başarılı geçen ilk Özel Tim operasyonum: Bu konuyu daha sonra editlerken açıklayacağım.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Başarılı geçen 10 Özel Tim operasyonum: Yukarıdaki olayın 10 defa gerçekleşmesi durumunda bu başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Başarılı geçen 100 Özel Tim operasyonum: Yukarıdaki olayın 100 defa gerçekleşmesi durumunda bu başarıyı alırsınız.
Motor Sporları

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Büyük Popmundo Yarışında 3. oldum: Şu an bir bilgi yok bunun hakkında, araştırıyorum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Büyük Popmundo Yarışında 2. oldum: Şu an bir bilgi yok bunun hakkında, araştırıyorum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Büyük Popmundo Yarışında 1. oldum: Şu an bir bilgi yok bunun hakkında, araştırıyorum [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Video Klipler

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubumun klibi İlk 40 Video listesinde: Bir sabah uyanıyorsunuz, yatağınızdan kalkıyor ve televizyonu açıyorsunuz. O da ne? Ekrandaki sizin klibiniz değil mi? Hem de top 40 listesinde! Bu başarıyı kazandınız, tebrikler.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubumun klibi İlk 10 Video listesinde: Bir sabah uyanıyorsunuz, yatağınızdan kalkıyor ve televizyonu açıyorsunuz. O da ne? Ekrandaki sizin klibiniz değil mi? Hem de top 10 listesinde! Bu başarıyı kazandınız, tebrikler.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Grubumun klibi #1 oldu: Bir sabah uyanıyorsunuz, yatağınızdan kalkıyor ve televizyonu açıyorsunuz. O da ne? Ekrandaki sizin klibiniz değil mi? İlk sırada?! Bu başarıyı kazandınız, tebrikler.
s*ks

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Artık Mile High Kulübü'ne üyeyim: Bir konser çıkışı özel jetinize bindiniz. Başka bir şehire geçiyorsunuz. Eğer özel jet ayarlarından "grupileri de çağır" seçeneğini işaretlerseniz havadayken işi bitirir ve başarıyı alırsınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Hayatımda ilk defa grup s*ks yaptım: Bu başarıyı alabilmeniz için iki kişiyle "s*viş" seçeneği çıkacak kadar romantizm kurmalısınız - bir de afrodizyak iksiri lazım. Öncelikle birinci kişiyle "s*viş" seçeneğini uyguluyoruz. Eşyalar kısmından afrodizyak 'ı kullanıyoruz ve afronun kısa süre sonra yine s*viştirebilme özelliği sayesinde ikinci kişiyle de "s*viş" seçeneğini uyguluyoruz. Tebrikler günün çapkını seçilip bu başaryı aldınız.
Görevler

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Dağa Tırmandım: Bu başarıyı alabilmek için Aziz Kobe Günü 'nde Toronto 'da olmalısınız. Öncelikle şehir sayfasından "Doğal Mekanlar" bölümünde şehir ibadethanesini buluyoruz (en alttadır) ve gidiyoruz. Mekan sayfası menüsünde "Eşyalar" bölümüne tıklıyoruz. "Kutsal Güzellik Heykeli" adlı eşyaya tıklayıp alttaki "KULLAN" yazısına tıklıyoruz. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"Şimdi bir bakalım... bu kutsal güzellik heykeli merak uyandırıyor. Bakalım nereye gidiyor..."
"Garip bir müzik duyuyorum... Beni çağırıyor."

Yaklaşık 9 dakika sonra dağda olacağız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"Pek az bilinen topraklardan, çetin yollardan geçtim ve sonunda Mountain Entrance isimli mekana vardım."

Buraya geldikten sonra şehir sayfasına tıkladığınızda yönler göreceksiniz. Bu yönler ile ilgili herhangi bir harita olmamasıyla birlikte tam bir şans işi diyebiliriz. Yönleri sallayabilirsiniz, eğer tutarsa dağın çıkışını bulmuş olacak ve bir müzik türleri listesi ile karşılaşacaksınız. İstediğiniz yeteneği seçince o yetenekten eğer biliyorsanız 1 yıldız kazanacaksınız, eğer bilmiyorsanız 1 yıldızlı olarak öğrenmiş olacaksınız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"İlham perisi bana xxxxxxx üzerine yeni yetenekler bahşetti."

Tebrikler! Başarıyı kazandınız!

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ormandan Geçtim: Bu başarıyı alabilmek için Aziz Kobe Günü 'nde Moskova 'da olmalısınız. Öncelikle şehir sayfasından "Doğal Mekanlar" bölümünde şehir ibadethanesini buluyoruz (en alttadır) ve gidiyoruz. Mekan sayfası menüsünde "Eşyalar" bölümüne tıklıyoruz. "Kutsal Güzellik Heykeli" adlı eşyaya tıklayıp alttaki "KULLAN" yazısına tıklıyoruz. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"Şimdi bir bakalım... bu kutsal güzellik heykeli merak uyandırıyor. Bakalım nereye gidiyor..."

Yaklaşık 9 dakika sonra ormanda olacağız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"Pek az bilinen topraklardan, çetin yollardan geçtim ve sonunda Forest Entrance isimli mekana vardım."

Buraya geldikten sonra şehir sayfasına tıkladığınızda yönler göreceksiniz. Aşağıdaki haritaya göre yönlere tıklayın:

N = Kuzey
S = Güney
W = Batı
E = Doğu
NW = Kuzey Batı
NE = Kuzey Doğu

Eğer yukarıdaki haritayı doğru uygularsanız çıkışını bulmuş olacak ve bir müzik türleri listesi ile karşılaşacaksınız. İstediğiniz yeteneği seçince o yetenekten eğer biliyorsanız 1 yıldız kazanacaksınız, eğer bilmiyorsanız 1 yıldızlı olarak öğrenmiş olacaksınız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Çölü Aştım: Bu başarıyı alabilmek için Aziz Kobe Günü 'nde Johannesburg 'da olmalısınız. Öncelikle şehir sayfasından "Doğal Mekanlar" bölümünde şehir ibadethanesini buluyoruz (en alttadır) ve gidiyoruz. Mekan sayfası menüsünde "Eşyalar" bölümüne tıklıyoruz. "Kutsal Güzellik Heykeli" adlı eşyaya tıklayıp alttaki "KULLAN" yazısına tıklıyoruz. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

Yaklaşık 9 dakika sonra çölde olacağız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"Pek az bilinen topraklardan, çetin yollardan geçtim ve sonunda Desert Sandstorm isimli mekana vardım."

Buraya geldikten sonra şehir sayfasına tıkladığınızda yönler göreceksiniz. Bu yönler ile ilgili herhangi bir harita olmamasıyla birlikte tam bir şans işi diyebiliriz. Yönleri sallayabilirsiniz, eğer tutarsa çölün çıkışını bulmuş olacak ve bir müzik türleri listesi ile karşılaşacaksınız. İstediğiniz yeteneği seçince o yetenekten eğer biliyorsanız 1 yıldız kazanacaksınız, eğer bilmiyorsanız 1 yıldızlı olarak öğrenmiş olacaksınız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Korkularımla Yüzleştim: Bu başarıyı alabilmek için Aziz Kobe Günü 'nde Singapur 'da olmalısınız. Öncelikle şehir sayfasından "Doğal Mekanlar" bölümünde şehir ibadethanesini buluyoruz (en alttadır) ve gidiyoruz. Mekan sayfası menüsünde "Eşyalar" bölümüne tıklıyoruz. "Kutsal Güzellik Heykeli" adlı eşyaya tıklayıp alttaki "KULLAN" yazısına tıklıyoruz. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

Yaklaşık 9 dakika sonra mağarada olacağız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

"Pek az bilinen topraklardan, çetin yollardan geçtim ve sonunda Cave Entrance isimli mekana vardım."

Buraya geldikten sonra şehir sayfasına tıkladığınızda yönler göreceksiniz. Sürekli kuzeye gidin, bazen ruh halinizi düşürecek şeyler çıkacak ama sürekli kuzeye gidin. Ruh haliniz düşmüş olursa (devam edemeyecek kadar) ruh halinizi yükseltin ve tekrar kuzeye doğru yol alın. Mağaranın çıkışına ulaştığınızda önünüze müzik türleriyle ilgili bir liste çıkacak. İstediğiniz yeteneği seçince o yetenekten eğer biliyorsanız 1 yıldız kazanacaksınız, eğer bilmiyorsanız 1 yıldızlı olarak öğrenmiş olacaksınız. Günlüğünüzde şöyle bir yazı çıkacak:

therouge
◙ Forum Valisi
therouge

Popmundo Hocasi Para Puan : 26249

MesajKonu: Geri: popmundo başarıları   popmundo başarıları I_icon_minitimeC.tesi Ara. 12, 2009 12:00 pm

teşekkürler güzel paylaşım
burakerinc
◙ Admin|
◙ Admin|
burakerinc

MesajKonu: Geri: popmundo başarıları   popmundo başarıları I_icon_minitimeC.tesi Ara. 12, 2009 3:44 pm

beğendiğine sevindim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
AzRaiL
◙ Forum Valisi
AzRaiL

Popmundo Hocasi Para Puan : 26265

MesajKonu: Geri: popmundo başarıları   popmundo başarıları I_icon_minitimeSalı Ara. 15, 2009 1:28 pm

Olm Hiçbişey Gözükmüyo
burakerinc
◙ Admin|
◙ Admin|
burakerinc

MesajKonu: Geri: popmundo başarıları   popmundo başarıları I_icon_minitimeSalı Ara. 15, 2009 1:45 pm

AzRaiL demiş ki:
Olm Hiçbişey Gözükmüyo

nesi
burakerinc
◙ Admin|
◙ Admin|
burakerinc

MesajKonu: Geri: popmundo başarıları   popmundo başarıları I_icon_minitimeSalı Ara. 15, 2009 1:46 pm

mesajım artsın diye yalan bile söylüyosun

emeğe saygı

popmundo başarıları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fen Başarıları
» Nikah Başarıları
» Makale Başarıları
» Fotoğrafçılık Başarıları
» Sanat Başarıları